”Мова – код нації”

Сьогодні у нашій школі відбувся міський семінар з української мови під назвою ”Мова – код нації”.

В рамках семінару відбулися цікаві презентації досвіду наших вчителів. А саме:

П.Леся Пристай провела урок-гру ”Мовний калейдоскоп”, на якому учні 5-А класу повторивши вивчене з тем ”Фонетика”, ”Графіка”, ”Будова слова” та ”Лексикологія”, розширили знання про красу і багатство української мови.Учні працювали в командах, тому мали змогу поділитися своїми знаннями та міркуваннями. Цікавим був проєкт, який підготували п’ятикласники ”Мова єднає нас”.

На уроці вчитель використовувала інтерактивні та мультимедійні технології.Учні з захопленням відповідали на запитання та виконували різноманітні вправи. Також енергійно та весело діти виконали патріотичну руханку. Урок був пізнавальним і цікавим;

П. Леся Лешко запросила присутніх гостей семінару в Салон філологічної майстерності, де повідомила про сучасні методи навчання, а саме: “STEAM – освіта на уроках української мови та літератури”. Педагоги побачили, як на прикладі одного твору можна провести урок, застосовуючи STEAM-освіту. П. Леся Лешко також розповіла про різні методи STEAM-освіти і як їх використовувати на практиці. Майстер-клас був інформативний, цікавий. Учителі-словесники почерпнули багато корисного та потрібного матеріалу;

Цікавою частиною семінару став ”Літературний майданчик’’, адже саме тут збираються справжні українці, шанувальники рідного слова.Творцями цього проєкту є залюблені в українське слово вчителі п.Оксана Думайло та п. Лариса Барабаш. Присутні мали змогу осягнути всю велич нашої мови. У програмі були вірші, інсценівки та відеоролики, які записали письменники у знак пам’яті про нашу школу. Але родзинкою семінару в рамках ”Літературного майданчика’’ була зустріч з поетесою п. Галиною Брич, яка радо прийняла запрошення приїхати до нас на свято; познайомила присутніх зі своєю творчістю та продемонструвала ряд цікавих відео. Учні мали змогу поспілкуватись з поетесою та задати їй декілька запитань. Справжньою окрасою дійства стали пісні про мову та Україну, підготовлені п. Іриною Плитою. Свято завершилось спільною світлиною на згадку.